reyhoo.com by Mohammad Reza Shokri

آموزشگاه ايترنتي

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
صفحه اصلی آموزش ویندوز 7 جستجو در ویندوز 7

جستجو در ویندوز 7

فرستادن به ایمیل چاپ مشاهده در قالب PDF

 در ویندوز 7 می توانید چیزهای بیشتری را در جاهای بیشتری پیدا کنید و می توانید این کار را سریعتر از گذشته انجام دهید. در منوی شروع (Start) کادری برای جستجو(مانند شکل زیر) گنجانده شده که از آن می توانید برای یافتن فایلها، فولدرها، برنامه ها و پیامهای پست الکترونیکی که در کامپیوترتان ذخیره شده اند استفاده کنید. کافیست تعداد کمی کاراکتر در این کادر وارد کنید تا لیستی از یافته های منطبق با جستجوی شما نمایش داده شوند. به کمک این ابزار می توانید در قسمتهای داخلی  Control Panel هم جستجو کنید!

همچنین یک کادر جستجو (مانند شکل زیر) بالای تمامی پنجره های ویندوز اضافه شده که به کمک آن علاوه بر درایوهای کامپیوتر خودتان می توانید در شبکه محلی و هارد دیسک اکسترنال خود هم جستجو کنید.

اگر می ترسید مانند نسخه های قبلی ویندوز در انبوهی از نتایج جستجوی خود غرق بشوید باید بگویم که اصلا نیازی به نگرانی نیست. چرا که با فیلترهای متنوع موجود در برنامه جدا کردن نتایج دلخواه آسانتر شده است. این فیلترها نتایج را بر اساس معیارهایی مانند تاریخ (Date) و نوع فایل (Data Type) طبقه بندی می کنند. برای دسترسی به این فیلترها از کادر Search می توان استفاده کرد.
برنامه جستجو (Search) دنبال متن مورد نظر شما در نام فایل، محتویات آن و خصوصیات فایل می گردد. بنابراین نیازی به اتلاف وقت برای جستجوی مجدد هم نیست.

آخرین بروز رسانی در یکشنبه, 27 تیر 1389 ساعت 14:17